FAQ

FAQ

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Teren kempingu jest otwarty dla odwiedzających nas „na pieszo” zatem w każdym momencie możesz przyjść i uczestniczyć w aktywnościach otwartych dla wszystkich takich jak:

– koncert Legendy Polskiego Hip Hopu – druga odsłona wydarzenia pod batutą L.U.C. x Rebel Babel Ensemble, Rybacka Orkiestra Dęta z Jastarni i wyjątkowe osobistości polskiej sceny Hip-Hopowej
– zawody deskorolkowe „Skate Riders x Converse”
– zawody sim racingowe z nagrodami
– wystawy zdjęć
– wywiady/panele dyskusyjne na scenie
– możliwość zobaczenia na żywo procesu tworzenia desek surfowych na różnych etapach

Na co dzień na teren kempingu mogą wjechać auta i motocykle osób, które na naszym terenie mieszkają. Natomiast w czasie Festiwalu mogą to zrobić również uczestnicy wydarzenia, którzy wyślą nam zgłoszenie za pomocą formularza znajdującego się na podstronie „ZAPISY”. Dzięki temu dla każdej z osób, które chcą do nas przyjechać swoim pojazdem przygotujemy miejsce postojowe na kempingu Chałupy 6 lub w przestrzeni parkingowej znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie kempingu.

Każde auto dla swojego właściciela jest wyjątkowe i niesie za sobą wiele niesamowitych historii. Chcielibyśmy wiedzieć wcześniej jakie auta nas odwiedzą aby odpowiednio rozmieścić je na terenie Festiwalu oraz zadbać o szczególną ekspozycję aut najrzadszych, uchodzących za niekwestionowane klasyki.

Hel Riders to małe, butikowe wydarzenie dlatego ilość miejsc, jakimi dysponujemy jest bardzo ograniczona. Z tego też względu dajemy sobie możliwość doboru aut, które będzą wyeksponowane w trakcie festiwalowego weekendu. Zależy nam aby odwiedzili nas właściciele z klasycznymi samochodami (najlepiej chłodzonymi powietrzem), które w opinii pasjonatów motoryzacji uchodzą za klasyki.

W kwestii motocykli – zależy nam aby w trakcie wydarzenia pojawiło się jak najwięcej caffe racerów, scramblerów, customowych konstrukcji, które swoją stylistyką są spójne ze światem surfingu i deskorolki.

Porsche Polska jest naszym głównym partnerem a my sami jesteśmy wielkimi fanami tej marki. Hel Riders jednak to wydarzenie, które ma gromadzić pasjonatów aut klasycznych wszystkich marek.

To rajd turystyczny dla właścieli samochodów klasycznych organizowany we współpracy z Porsche Polska przy wsparciu załogi P-Rally, która na swoim koncie ma starty w rajdzie Dakar Classic. Ze względów bezpieczeństwa i organizacyjnych mogą brać w nim udział tylko samochody. Trasa rajdu ma nieco ponad 200km i wiedzie drogami, po których można bezpiecznie przemieszczać bez obaw samochodami 60-70 letnimi.

Na ten moment mimo naszych chęci nie jesteśmy w stanie zorganizować rajdu dedykowanego motocyklistom ze względu na brak partnera dla tej aktywności. Liczymy na to, że z 4. edycją rajd motocyklowy wróci do harmonogramu Festiwalu ze zdwojoną siłą.

Jeśli kochasz jazdę motocyklem odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Nadrzędnym celem Festiwalu jest budowanie społeczności, w której dzielimy się pasją do retro-motoryzacji, surfingu i deskorolki. To doskonała okazja aby spotkać się w gronie pasjonatów i skorzystać z wielu atrakcji jak na przykład wyjątkowy koncert z udziałem legend Polskiego Hip-Hopu. A to tylko wisienka na torcie wszystkich atrakcji w ramach tego weekendu.